• Chachalnia
  • piątek, 04 styczeń 2019 12:19
  •   63

Będzie dalsza część ścieżki rowerowej

Będzie dalsza część ścieżki rowerowej
Będzie dalsza część ścieżki rowerowej © Sebastian Kalak

Gmina Zduny i krotoszyńskie starostwo wybudują wspólnie ścieżkę pieszo – rowerową w Chachalni. To kontynuacja popularnego traktu, który zaczyna się w Krotoszynie i biegnie wśród lasu do samej wsi.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Samorząd powiatowy przekazał pod zarząd w 2018 r. gminie Zduny część swojej drogi we wspomnianej wsi. – A wniosek złożony przez zdunowski urząd miasta (do unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – przyp. red.) zyskał adaptację Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu – mówi Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński.

Decyzji o dofinansowaniu jeszcze nie ma, niemniej jednak wszystko jest na dobrej drodze, ponieważ wniosek Zdun znalazł się na liście inwestycji przeznaczonych do dofinansowania. Chodzi o kwotę urzędu 200 tys. zł. Środków jednak na razie nie starczyło. – Było ich niewiele, dlatego urząd marszałkowski wystąpił do ministerstwa rolnictwa o przesunięcie na ścieżki rowerowe pieniędzy z innego priorytetu w ramach PROW, gdzie nie zostały wykorzystane – tłumaczy Miłosz Zwierzyk, kierownik wydziału gospodarki, rolnictwa i rozwoju w zdunowskim urzędzie miejskim. Nadzieję graniczącą z pewnością samorządowcy widzą w tym, że wniosek dotyczył Chachalni znalazł się tuż pod kreską.

Zrobiona zostanie ścieżka o długości ok. 600 m – od gościńca „Światełko” do przystanku na ul. Strzeleckiej. – Chciałbym w przyszłości dociągnąć ścieżkę do samych Zdun – informuje włodarz powiatu.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)