• Krotoszyn
  • poniedziałek, 07 styczeń 2019 11:09
  •   77

Będzie remont Klemczaka

Będzie remont Klemczaka
Będzie remont Klemczaka © Sebastian Kalak

W 2019 r. na ul. Klemczaka w Krotoszynie położona zostanie nakładka asfaltowa i zostaną zrobione chodniki.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Ulica Klemczaka w Krotoszynie od lat jest w fatalnym stanie. Wiele na niej dziur, a po opadach deszczu stoi woda. Mieszkańcy wreszcie doczekają się porządnego remontu.

Niedługo zacznie się tam budowa kanalizacji sanitarnej i nowej siedzi wodociągowej – inwestycji krotoszyńskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. – Wykonawca, firma TOR pana Mariana Iberhana, zamówił przepompownię. Zgodnie z przyjętym harmonogramem prace rozpoczną się już niedługo, a termon zakończenia robót to 30 września – wyjaśniał Marcin Jamry, prezes spółki komunalnej.

Szef PGKiM wskazuje, że konieczne będzie sprawdzenie i ewentualny remont kanalizacji deszczowej na tej drodze. – To jednak już nie leży w naszej gestii, lecz właściciela drogi, czyli Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie. Potem przyjdzie czas na nakładkę asfaltową i chodniki. Kosztami podzielą się po połowie powiat i gmina. – Powiat ma zabezpieczone 50 proc. pieniędzy potrzebnych na odtworzenie nawierzchni, a więc mam nadzieję, że ta ulica powstanie – mówi Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)