Wydrukuj tę stronę
  • Krotoszyn
  • poniedziałek, 07 styczeń 2019 11:27
  •   78

Chwaliszewska nie otrzymała dotacji

Chwaliszewska nie otrzymała dotacji
Chwaliszewska nie otrzymała dotacji © Sebastian Kalak

Powiat Krotoszyński nie otrzyma dofinansowania na budowę dalszej części ulicy Chaliszewskiej w Krotoszynie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Wniosek, złożony przez powiat krotoszyński w ramach programu przebudowy dróg lokalnych, znalazł się na ocenie n ostatnim miejscu listy rankingowej wojewody. Pieniędzy z całej puli przeznaczonej dla samorządów wielkopolskich dla nas nie wystarczy.

Co się stało? – Liczyliśmy, że otrzymamy 2 pkt. za kontynuację inwestycji. Podobne parametry na ul. Cieszyńskiego w Koźminie, na którą w ubiegłym dostaliśmy te punkty. Tymczasem na Chwaliszewską nie dostaliśmy. Byłem w tej sprawie u wojewody, ale przewodniczący komisji oceniającej nie potrafił mi odpowiedzieć, dlaczego. Pozostawię to bez komentarza – mówi Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński.

Inwestycja będzie zatem realizowana za pieniądze samorządów. Powiat krotoszyński wyda na nią 1 mln 300 tys. zł, a gmina Krotoszyn decyzją radnych zabezpieczyła w swoim budżecie 630 tys. zł. W 2018 r. wykonano I etap budowy ul. Chwaliszewskiej. Firma Gembiak – Mikstacki za nieco ponad 640 tys. zł zrobiła 220 m szerokości na 7 m jezdni z 2,5 metrową ścieżką dla pieszych.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)