• Krotoszyn
  • poniedziałek, 07 styczeń 2019 11:49
  •   107

Wielki brat w starostwie

Wielki brat w starostwie
Wielki brat w starostwie © archiwum

Wieli brat patrzy w krotoszyńskim starostwie powiatowym. Obowiązuje już nie tylko cyfrowy obieg dokumentów urzędowych, ale i elektroniczny system ewidencji czasu pracy urzędników.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Wszystkie pisma trafiające do starostwa i z niego wychodzące od ponad dwóch miesięcy mają swój ślad w obiegu informatycznym. – Ponieważ jesteśmy w okresie przejściowym, nie zdaliśmy się całkowicie na rejestr cyfrowy, lecz równolegle prowadzimy rejestr papierowy spraw – mówi Marzena Wiśniewska, kierownik biura promocji i rozwoju krotoszyńskiego starostwa.

Starostwo wprowadziło również 15 e-usług, tj. spraw, które każdy mieszkaniec może załatwić przy pomocy Internetu. Można w ten sposób m.in. złożyć informację o zbyciu pojazdu, wniosek o sprowadzenie zwłok z zagranicy czy wsparcie jakiejś imprezy.

Od 10 grudnia obowiązuje elektroniczny czytnik ewidencji czasu pracy. Każdego dnia rano wszyscy pracownicy odbijają karty, muszą również przyłożyć je do czytnika, gdy wchodzą służbowo. – Wszystko odbywa się bezproblemowo. Nie ma kolejek przy przychodzeniu do pracy czy wychodzeniu z niej. A zatem weszliśmy niemal w pełni w erę cyfryzacji – ocenia żartobliwie Marzena Wiśniewska.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)