• Dzierżanów
  • wtorek, 22 styczeń 2019 10:52
  • 40 zdjęć, Wideo
  •   28

Uroczyste otwarcie świetlicy w Dzierżanowie

Uroczyste otwarcie świetlicy w Dzierżanowie
Uroczyste otwarcie świetlicy w Dzierżanowie © Sebastian Kalak

Z wielką pompą otwarto po rozbudowie i modernizacji świetlicy w Dzierżanowie (gm. Krotoszyn). Obecnie obiekt spełnia nowoczesne standardy.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Długo wyczekiwana przez mieszkańców podkrotoszyńskiej wsi inwestycję zrealizowała firma Józefa Krysia z Krotoszyna. Modernizacja wraz z powiększeniem sali kosztowała 892 tys. zł. Połowę tej kwoty pokryło dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

10 stycznia, na oficjalnym oddaniu obiektu do użytku z udziałem burmistrza Krotoszyna, krotoszyńskiego starosty i radnych, sołtys Dzierżanowa Krzysztof Szczotka podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przebudowy sali i budowy garażu dla miejscowej OSP. Oddzielnie podziękował żonie za wytrwałość, nie kryjąc wzruszenia. Był bowiem, bardzo zaangażowany w remont i często wracał do domu późnym wieczorem. – teraz, gdy świetlica jest już oddana do użytku, obowiązki małżeńskie będą spełnione dużo lepiej – zażartował.

W obiekcie wymieniono dach, okna i drzwi. Docieplono ściany i podłogę. Pomieszczenia pomalowano i wyłożono nowymi posadzkami. Salę rozbudowano o nową część w postaci zaplecza kuchennego, kotłowni i garażu dla OSP. Piece kaflowe zastąpiono c.o., jest też nowa instalacja sanitarna, elektryczna oraz klimatyzacja.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)