• Krotoszyn | Koźmin Wlkp.
  • środa, 23 styczeń 2019 10:37
  •   28

Rolnicy wyjechali na drogi

Rolnicy wyjechali na drogi
Rolnicy wyjechali na drogi © Marcin Szyndrowski

W piątek, 11 stycznia rolnicy z powiatu krotoszyńskiego przeprowadzili strajk ostrzegawczy.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W piątek, 11 stycznia, pod hotelem „Pod Szyszkami” w Koźminie Wielkopolskim zebrała się silna grupa rolników z terenu powiatu krotoszyńskiego, by wyrazić swoje niezadowolenie na skutek zmian jakie szykuje rząd polski w rolnictwie.

Punktualnie o godzinie 10:30 do Koźmina zaczęli zjeżdżać się rolnicy z terenu całego powiatu. Tam witał ich prezes Wielkopolskiej izby Rolniczej w Krotoszynie – Sławomir Szyszka, który wręczał wszystkim specjalnie wydrukowane porozumienie Związków i organizacji Rolniczych Powiatu Krotoszyńskiego oraz odczytał najważniejsze postulaty.

Następnie ruszono w trasę drogą krajową nr 15 do Krotoszyna. Korki tworzyły się olbrzymie. – Na razie to strajk ostrzegawczy. Jeśli nic nie da z pewnością będziemy chcieli zaostrzać formę protestu – mówi Szyszka, który jednocześnie wspólnie z rolnikami dołączył do wielu innych protestów tego dnia w Wielkopolsce.

Rolnicy w Krotoszynie objechali rondo im. 600-lecia Krotoszyna i powrócili do Koźmina. Ruch był utrudniony przez blisko trzy godziny.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)