• Krotoszyn
  • niedziela, 30 kwiecień 2017 11:40
  •   702

Rada Osiedla nr 3

Rada Osiedla nr 3
Rada Osiedla nr 3 © Sebastian Kalak

Kontynuujemy prezentacje osiedli w Krotoszynie. W tym artykule pokazujemy Osiedla nr 3. W jego skład wchodzą ulice: Benicka, Dworcowa, Fabryczna, Kobylińska (1-9 i 2-10, czyli przed tzw. „pierwszym mostem”), Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza, Targowa oraz Plac Targowy.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– U nas jest w miarę spokojnie, bo dużo z tych terenów należy do Krotoszyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – informuje przewodnicząca osiedla Magdalena Kalupa. Najniebezpieczniejsze miejsca to ul. Mickiewicza. Sporo osób przechodzi tam nie po „pasach”, skracając sobie drogę. Przez osiedle przechodzą dwie drogi Krajowe: DK 15 i 36. 15 łączy północ z południem, a 36 – wschód ze wschodem. Są to miejsca newralgiczne. Drogi te łączą się przy rondzie 600-lecia na ul. Koźmińskiej i rozwidlają dopiero przy ZSP nr 1. Niebezpieczne miejsce to również ul. Fabryczna, gdzie ludzie przez prywatny parking skracają sobie drogę, nie zważając na prędkość.

Na osiedlu nr 3 mieszka ponad 3,5 tys. osób. Wydaje się to dużą liczbą jak na tak małą liczbę ulic, jednak tłumaczy to, że sporo osób mieszka w blokach znajdujących się przy ulicach Kobylińskiej, czy Adama Mickiewicza.

Na terenie osiedla znajduje się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Niepubliczne Gimnazjum, Niepubliczna Szkoła Podstawowa oraz Szkoła Podstawowa nr 4 im. Wojska Polskiego. Rada Osiedla współpracuje też ze Szkołą Podstawową nr 8 im. Marii Curie-Skłodowskiej.

Przy osiedlu znajduje się dworzec PKP, dworzec PKS oraz postój taksówek. W skład osiedla wchodzi też Park Dworcowy, na którym znajduje się Skwer Żołnierzy Wyklętych (do niedawna nosił on imię Janka Krasickiego i zmienił patrona kilka miesięcy temu).

Przewodniczącą Rady Osiedla od roku jest Magdalena Kalupa. Osiedla ma także dwóch swoich radnych miejskich: Paweł Grobelny (którzy przez ostatnie cztery lata był przewodniczącym Rady Osiedla nr 3) oraz Karola Kaja, oboje uzyskali mandaty z ramienia Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego. Przewodnicząca pytania jakie jest jej osiedle odpowiada. – Spokojne i przyjazne mieszkańcom – mówiła. – Dobrze układa nam się współpraca z Krotoszyńską Spółdzielnią Mieszkaniową – dodał Paweł Grobelny.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)