• Krotoszyn
  • sobota, 10 czerwiec 2017 11:03
  •   735

Rada Osiedla nr 9

Rada Osiedla nr 9
Rada Osiedla nr 9 © Sebastian Kalak

Ostatnim prezentowanym w cyklu „Nasze Osiedla” jest Osiedle nr 9, które podobnie jak inne osiedla w mieście ma swoje codzienne problemy i radości.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Osiedle nr 9 składa się z ulic, takich jak: Konarzewska, Marii Konopnickiej, Mikołaja Kopernika, generała Mariana Langiewicza, księdza Jerzego Popiełuszki, Ignacego Łukasiewicza, Magazynowa, Orkana, Elizy Orzeszkowej, Rawicka, Mikołaja Reja, Władysława Reymonta, Juliusza Słowackiego, z części Stanisława Staszica, Tęczowa, Juliusza Tuwina, Zacisze oraz Zamkowy Folwark. Na osiedlu tym mieszka ok. 1,8 tys. osób. Na terenie osiedla znajduje się siedem bloków, a reszta zabudowy to głównie domki jednorodzinne. Jak mówią mieszkańcy życie toczy się tutaj dość spokojnie, ale kilka problemów dość mocno akcentują.

– Największą bolączką naszego osiedla są kierowcy nieprzestrzegający ograniczeń prędkości oraz ograniczenia tonażu, a także braku miejsc parkingowych – wyjaśnia przewodniczący Rady Osiedla nr 9 w Krotoszynie Janusz Pierunek, które oficjalne pisma w tej sprawie składał do gminy już kilkukrotnie.

– Na terenie naszej Rady Osiedla, niestety nie mamy żadnej szkoły, ale z dumą powodzeniem współpracującym ze szkołami z terenów rad sąsiednich – dodał przewodniczący. Tymi placówkami są: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Wojska Polskiego w Krotoszynie (znajdująca się na terenie osiedla nr 3) oraz Szkła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika (dawniej Gimnazjum nr 2 znajdujące się na terenie osiedla nr 2). To tam głownie uczęszczają dzieci z terenów „dziewiątki”. – Mamy dużo firm i zakładów, które aktywnie z nami współpracują przy okazji organizacji różnych imprez takich jak np. nasz coroczny festyn osiedlowy czy różne rajdy – dodał szef osiedla.

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, każda krotoszyńska rada osiedla dysponuje co roku budżetem osiedlowym w kwocie 7 tys. zł. Rada Osiedla nr 9 szczegółowo zaplanowała na co przeznaczy tegoroczne środki. – Nasz budżet w tym roku został już rozdysponowany. Na wycieczkę na dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 do Borysewa; na nagrody dla laureatów konkursu historycznego „Krotoszyn dawniej i dziś” (uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz uczniów gimnazjów); na nagrody dla laureatów konkursu „Najsmaczniejsze ciasto”; na Mikołajki dla dzieci; na akcje poboru krwi; na konkurs historyczny w Szkole Podstawowej nr 4; Zawody kręglarskie „Rada Osiedla kontra mieszkańcy”; warsztaty plastyczne dla dzieci zorganizowane w Środowiskowy Dom Samopomocy w Krotoszynie oraz Ochotniczą Straż Pożarną – mówi przewodniczący Osiedla nr 9 w Krotoszynie, jak każde tego typu gremium organizuje swoją imprezę. Jest to III Rajd Rowerowy połączony z Festynem Rodzinnym „Witamy Lato”, który odbędzie się w tym roku 4 czerwca.

Rada Osiedla nr 9 w Krotoszynie liczy trzynastu członków. Poza Januszem Pierunkiem jako przewodniczącym w jej skład wchodzą: Witold Blandzi, Krystyna Bohm, Sebastian Czachor, Janusz Dudziński, Marcin Jamry, Krzysztof Kubica, Krzysztof Kubik, Dominik Marszałek, Paulina Radojewska, Monika Strakulska, Tadeusz Roguszczak oraz Dominik Trafas.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)