• Krotoszyn
  • poniedziałek, 05 luty 2018 11:07
  •   542

10 tys. zł dla „Szóstki”

10 tys. zł dla „Szóstki”
10 tys. zł dla „Szóstki” © archiwum

Podczas spotkania Rady Osiedla nr 6 w Krotoszynie, które odbyło się w poniedziałek, 22 stycznia zdecydowało o rozdysponowanie pieniędzy osiedlowych. Tym razem do podziału było okrągłe 10 tysięcy złotych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Pierwsze spotkanie Rady Osiedla nr 6 odbyło się w świetle debaty o tegorocznym budżecie. Tym razem Rada Osiedla nr 6 miała do dyspozycji 10 tys. zł. Na co pójdą pieniądze?

900 zł zostanie przeznaczone na dwa rajdy rowerowe, którym terminy mieszkańcy zaplanowali w miesiącach maju i wrześniu. Na dwa warsztaty artystyczne dla mieszkańców zaplanowane zostało 1 tys. zł. Mieszkańcy mogą uczestniczyć w wydarzeniu, tworząc przeróżne dzieła rękodzielnicze, które mogą zachować.

Kolejny 1 tys. zł został zaplanowany na spotkanie dla seniorów, które ma odbyć się w miesiącu lipcu. Najważniejszym i najbardziej widocznym wydarzeniem organizowanym przez Radę Osiedla nr 6 w Krotoszynie jest festyn integracyjnym, który odbywa się zwykle w czerwcu na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II. Z kolei dla SP nr 3 na materiały plastyczne i piśmienne Rada Osiedla nr 6 zaplanowała 500 zł.

Na nagrody w konkursie plastycznym i fotograficznym zabezpieczono kwotę 800 zł. Ponadto gremium zaproponowało 1,5 tys. zł na wycieczkę jednodniową (na koszty transportu). Jednak jeszcze nie ustalono celu podróży. Na zamontowanie tablic edukacyjnych Rada Osiedla zaplanowała 600 zł. Na zawody kręglarskie, które odbywają się w grudniu RO zaplanowała 500 zł, a na zakup księgozbiorów dla filii Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera zostało zaplanowanych 350 zł.

Mieszkańcy budżet przyjęli jednogłośnie mając tylko drobne zastrzeżenie, co do terminów wydarzeń. Przewodniczący Rady Osiedla nr 6 w Krotoszynie Izabela Bartoś poinformowała zebranych, że osiedle organizuje corocznie we wrześniu Piknik z Latawcem, na które słodki, otrzymuje w ramach otwartych ofert burmistrza.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)