• Kraj
  • sobota, 31 październik 2020 09:11
  •   385

Zamykają cmentarze w całej Polsce

W weekend nie zapalimy zniczy na grobach najbliższych
W weekend nie zapalimy zniczy na grobach najbliższych W weekend nie zapalimy zniczy na grobach najbliższych © archiwum

We Wszystkich Świętych ani w Zaduszki nie odwiedzimy grobów naszych bliskich! Od dziś do poniedziałku zamknięte będą cmentarze. – Podjęliśmy taką decyzję, by zahamować liczbę zakażeń koronawirusem – wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki (52 l.).

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Wczoraj po raz kolejny liczba zachorowań na COVID-19 przekroczyła 20 tys. Przy takim tempie rozwoju epidemii służba zdrowia nie potrafi poradzić sobie z zagrożeniem. Aby zahamować rozwój wirusa, rząd zdecydował się zamknąć cmentarze. – Zamknięte będą przez trzy dni, od soboty do niedzieli, czyli nie będą dostępne we Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – Do podjęcia takiej decyzji zachęciła mnie rozmowa z lekarzem, który uprzedził, że osoba odwiedzająca grób swojego małżonka za miesiąc z powodu zakażenia spocznie obok niego. Nie możemy do tego dopuścić – tłumaczył szef rządu i dodał, że jeśli uda się zahamować emisję wirusa, będziemy mogli bez przeszkód spotkać się z rodziną w Boże Narodzenie.

Premier zaapelował tez po raz kolejny do osób powyżej 70. roku życia, aby nie opuszczały mieszkań. Zakupy mogą zamówić do domu, dzwoniąc pod numer (22) 503 11 11.

Poza zamknięciem cmentarzy wprowadzone będzie drugie obostrzenie. – Od poniedziałku administracja publiczna przejdzie w pracę zdalną. Kto nie musi przyjść do pracy, powinien zostać w domu. Apelujemy tez do szefów firm, aby pozwolili pracownikom pracować zdalnie – poprosił Morawiecki.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.