JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 873.
  • czwartek, 07 luty 2013 10:37

Niezbędnik dla kupujących nowy dom

Niezbędnik dla kupujących nowy dom

Kupno domu może być niezwykle stresującym doświadczeniem, jednak możemy ten proces złagodzić odpowiednio się do niego przygotowując. Jedną z kluczowych kwestii jest przygotowanie dokładnej informacji, ile jesteśmy w stanie zapłacić za daną nieruchomość.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Aby dobrze przygotować się do kupna domu lub innego budynku należy zabrać dane o nieruchomościach, jakie nas interesują takie jak- cena ofertowa, historia zmian ceny, czas promocji nieruchomości na rynku oraz różnica miedzy ceną ofertową a ceną sprzedaży. Pozwoli to potencjalnym nabywcom zorientować się, zakup jakiej nieruchomości jest opłacalne, a jakiej nie.

 

Nawet jeśli oglądanie wielu nieruchomości jest dobrym rozwiązaniem, kupujący powinien być przygotowany do napotkania na idealną dla niego nieruchomość-nawet jeśli to dopiero pierwsze lub drugie spotkanie. Jeśli nabywcy mają wątpliwości odnośnie nieruchomości , może je rozwiać kilkakrotne oglądanie nieruchomości m.in. wraz z profesjonalnym inspektorem technicznym.


Ponadto można umówić się na wycenę rzeczoznawcy majątkowego, jeśli kupujący chcą mieć pewność, że wartość nieruchomości nie jest przeszacowana. Poszukujący nieruchomość powinni być także w stałym kontakcie ze swoim agentem, ponieważ dzięki temu proces będzie mniej stresujący.

 

Wreszcie, kupujący powinni mieć wysokie oczekiwania odnośnie nieruchomości, ale mieć możliwość negocjacji ceny i pójścia na kompromis ze sprzedającym. Nie ma czegoś takiego jak "dom doskonały". Jednak przy odrobinie wysiłku i dobrej woli, kupujący powinien być w stanie znaleźć dom bliski spełnienia wszystkich swoich potrzeb i pragnień.

 

 

Publikacja:
Łukasz Cichy
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.