• Sulmierzyce
  • piątek, 06 lipiec 2018 09:02
  •   954

Zaczepiał przechodniów prosząc o pomoc

Zaczepiał przechodniów prosząc o pomoc
Zaczepiał przechodniów prosząc o pomoc © archiwum

Na samotnego, około 60-letniego obywatela Czech, siedzącego na schodach domu kultury w Sulmierzycach, natknęły się dwie młode mieszkanka miasta. Mężczyzna zaczepił je i zakomunikował, że źle się czuje. Skarżył się na duszności.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Dziewczęta bez zwłoki powiadomiły karetkę. – Po badaniach i czynnościach medycznych lekarz zdecydował o konieczności dalsze diagnostyki w szpitalnym oddziale ratunkowym – wyjaśnia Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego w SPZOZ w Krotoszynie.

Pacjent, jak wskazują przedstawiciele szpitala, nie posiadał dokumentów tożsamości, nie miał przy sobie żadnych bagaży, ani rzeczy osobistych. – Był dość zaniedbany. Ze względu na jego stan został zatrzymany w szpitalu i nadal w nim przebywa – mówi Sławomir Pałasz, rzecznik dyrekcji SPZOZ w Krotoszynie. Jednocześnie chwali postawę młodych sulmierzyczanek. – Ich postawa i właściwa reakcja w tej sytuacji jest godna do naśladowania – ocenia Pałasz.

I dodaje, że szpital szuka pomocy dla obywatela Czech. Jak bowiem udało się ustalić policji, mężczyzna nie figuruje w bazie osób poszukiwanych. – Wiadomo, że należał do grupy, która w trakcie Dni Sulmierzyc zajmowała się obsługą lunaparku. Po zakończeniu imprezy zostawili tego mężczyznę na terenie miasta, nie informując go, w jakie kolejne miejsce się udają – przyznaje st. sierż. Bartosz Karwik, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Władze szpitala zamierzają o kłopotach pacjenta poinformować opiekę społeczną oraz czeski konsulat. – Zależy nam, by znalazł właściwą opiekę po opuszczeniu naszego szpitala – mówi Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.