• Krotoszyn
  • piątek, 08 wrzesień 2017 10:16
  •   139

Krotoszynian kradł pieniądze z kont?

Krotoszynian kradł pieniądze z kont?
Krotoszynian kradł pieniądze z kont? © KPP Rawicz

34-letni mieszkaniec Krotoszyna jest podejrzany o kradzież pieniędzy z kilku kont bankowych. Mężczyzna wpadł po tym, jak mieszkanka Rawicza zauważyła, że na jej koncie brakuje 10 tys. zł.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą ustalili, że pieniądze zostały przelane na inny rachunek. – Dzięki policjantom, środki na tym koncie zostały niezwłocznie zablokowane – podkreśla Beata Jarczewska, rzecznik prasowy Powiatowej Policji.

Okazało się, że rachunek bankowy, na który wpłacono skradzione pieniądze, należało do 34-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego. Ustalono, że mężczyzna przebywa i pracuje w Warszawie. Zatrzymano go w poniedziałek, 4 września. – Nie krył zdziwienia z obrotu sytuacji – podkreśla rzecznik prasowy. Dopytywana o mechanizm przestępczego procederu dodaje, że podejrzany wykorzystał złośliwe oprogramowanie, dzięki któremu najpierw mógł podglądać rachunki innych, a później przelewać z nich pieniądze.

34-latek – decyzją sądu – trafił na trzy miesiące do aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem przy użyciu oprogramowania i sieci internetowej. Nie przyznaje się do winy. – Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie karany – dodaje Beata Jarczewska.

W toku postępowania ustalono, że dokonał dziewięciu włamań na różne rachunku bankowe łącznie wykradając niemal 50 tysięcy złotych. – Sprawa ma charakter rozwojowy – zastrzega policjantka. Wśród poszkodowanych, oprócz rawiczanki, są, m.in. mieszkańcy Warszawy, Wrocławia i Nowego Sącza.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)