• Krotoszyn
  • czwartek, 30 listopad 2017 11:07
  •   80

25-latek demolował wszystko co popadnie!

25-latek demolował wszystko co popadnie!
25-latek demolował wszystko co popadnie! © archiwum

–W niedzielne popołudnie, 19 listopada, policjanci z Krotoszyna otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który idąc Promenadą w kierunku ulicy Wincentego Witosa niszczył znaki drogowe, po drodze uszkodził również elewację budynku i rolety zewnętrzne.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Ponadto w trakcie swojego „spaceru” zdemolował dwa pojazdy, a w trzecim zniszczył lusterko. Skierowany na miejsce patrol szybko dostrzegł sprawcę. 25-letni mieszkaniec miasta został zatrzymany. Badanie podejrzanego wykazało, że młody mężczyzna był pod wpływem środków odurzających i substancji psychotropowych, dlatego trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W czasie, kiedy mężczyzna przebywał w KPP Krotoszyn śledczy ustalili okoliczności zdarzenia i pokrzywdzonych, od których przyjęto stosowne zawiadomienia. Jeden z pokrzywdzonych wstępnie określił starty uszkodzenia swojego pojazdu na kwotę 3 100 zł. Pozostali pokrzywdzeni ustalają straty, których wysokość jest szacowana na kilka tysięcy złotych.

Policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych i nie wyklucza się przedstawienia kolejnych zarzutów uszkodzenia mienia. – Podejrzany mężczyzna o przestępstwa zniszczenia mienia, gróźb karalnych i posiadania środków odurzających usłyszał łącznie czerty zarzuty, z które zgodnie z kodeksem karnym grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie zastosowano w stosunku do niego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu – mówi mł. asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy krotoszyńskiej policji.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)