• Powiat krotoszyński
  • piątek, 05 styczeń 2018 09:50
  •   75

Zwróćmy uwagę na bezdomnych

Zwróćmy uwagę na bezdomnych
Zwróćmy uwagę na bezdomnych © archiwum

W okresie zimowym należy zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne. Bo choć w Krotoszynie funkcjonuje noclegownia, to niektórzy świadomie przebywają w opuszczonych budynkach.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Policjanci i funkcjonariusze Straży Miejskiej będą zimą patrolowali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, a w przypadku ich napotkania zaproponują schronienie w krotoszyńskiej noclegowni. – To jednak w niektórych przypadkach jest trudne, bo nie wszyscy potrafią zaakceptować obowiązujące tam reguły – mówi asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy krotoszyńskiej policji. Chodzi o abstynencję i spokojne zachowanie.

Bezdomnych można spotkać w opuszczonym domu przy ul. Zdunowskiej, niedaleko skrzyżowania z ul. Bukówko. Widywani są także w rejonie dworca kolejowego – wchodzą m.in. do pustych magazynów lub nocują w kolejce wąskotorowej.

Nie należy przechodzić obojętnie obok osób pod znacznym wpływem alkoholu. Telefon na policję może je bowiem ustrzec przed zamarznięciem. Mundurowi apelują także do mieszkańców, aby zainteresowali się losem swoich sąsiadów, bądź innych znanych im osób, które są bezdomne, nie   pełnosprawne, samotne albo w podeszłym wieku, a wymagają pomocy.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)