Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Powiat krotoszyński
  • wtorek, 06 luty 2018 09:51
  •   368

Piesi i kierowcy na baczności – akcja NURD

Piesi i kierowcy na baczności – akcja NURD
Piesi i kierowcy na baczności – akcja NURD © archiwum

W środę 7 lutego ruszy kolejna edycja akcji pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. W jej trakcie funkcjonariusze będą reagować na nieprawidłowe zachowanie pieszych i kierowców.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W 2017 roku na terenie Wielkopolski doszło do 500 wypadków i 380 kolizji z udziałem pieszych, a które wynikały z winy kierujących. W wyniku tych zdarzeń 506 osób odniosło rany, a 35 zginęło. W tym samym okresie doszło też do 208 wypadków i 181 kolizji, w których winnym były osoby piesze. Z tego powodu 172 osoby zostały ranne, a 39 zginęło. Te statystyki wciąż są zbyt wysokie i wskazują jedynie, że obie strony ruchu drogowego nieustannie powodują sytuacje, które sprzyjają zagrożeniu życia. Główną winą kierowców jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszym, a u tych drugich jest nieostrożne wejście przed nadjeżdżającym pojazdem.

Wychodząc temu naprzeciw, funkcjonariusze „drogówki” od 7 lutego rozpoczną na terenie powiatu krotoszyńskiego (a także całej Wielkopolski) działania NURD, w trakcie których będą karać tych, którzy w jakikolwiek sposób zachowają się niezgodnie z przepisami ruchu drogowego. Dotyczy to zarówno np. przejścia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, jak i wjechanie na pasy w momencie, kiedy znajdowali się na nim piesi. W trakcie ostatniej akcji, która miała miejsce w styczniu br., mundurowi nałożyli w ciągu jednego dnia w sumie 88 mandatów karnych, z czego 49 otrzymali piesi, 37 kierowcy oraz 2 przypadły rowerzystom.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)