Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Krotoszyn | Ostrów Wielkopolski
  • czwartek, 08 luty 2018 11:45
  •   233

Spadł z drabiny na beton

Spadł z drabiny na beton
Spadł z drabiny na beton © archiwum

17-letni chłopak spadł z drabiny na beton. Z obrażeniami głowy i urazem kręgosłupa trafił do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Do wypadku doszło w sobotę, 3 lutego ok. godz. 15:20 na posesji przy ulicy Ogrodowskiego w Krotoszynie. – Zespół ratownictwa medycznego otrzymał zgłoszenie o osobie poszkodowanej w wyniku upadku z wysokości – relacjonuje Jakub Nelle, rzecznik prasowy pogotowia ratunkowego przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie.

Pięć minut później karetka była już na miejscu. – Poszkodowany przytomny młody mężczyzna leżał na betonowym bruku. Z wywiadu przeprowadzonego na miejscu przez ratowników wynikało, że doszło zachwianie równowagi na drabinie, a w efekcie do upadku z wysokości powyżej 2 m – wyjaśnia Nelle. Do groźnego upadku doszło podczas wykonywania prac domowych.

Ratownicy otrzymali rannemu 17-latkowi głowę i dożylnie podali lek przeciwbólowy. Założyli mu specjalny kołnierz i położyli na desce ortopedycznej, unieruchamiając całkowicie kręgosłup. Następnie młody człowiek został przetransportowany karetką w obecności najbliższego członka rodziny do szpitalnego oddziału ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim na leczenie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)