• Sulmierzyce
  • poniedziałek, 21 maj 2018 09:55
  •   233

Pościg za nietrzeźwym kierowcą

Pościg za nietrzeźwym kierowcą
Pościg za nietrzeźwym kierowcą © archiwum

Policjant z drogówki ruszył w pościg za kierowcą mercedesa, który spowodował kolizję w Sulmierzycach. Zatrzymał go dopiero w Chwaliszewie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W piątek, tuz po godz. 12:00 zgłoszono policji, że sprawca wypadku drogowego odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Krotoszyna. Na podstawie numerów rejestracyjnych ustalono właściciela pojazdu. – Policjanci z wydziału ruchu drogowego, pełniący służbę w rejonie Sulmierzyc, zauważył samochód, który pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli – mówi asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Funkcjonariusz ruszył w pościg i kilka kilometrów dalej, w Chwaliszewie zatrzymał mercedesa (obok warsztatu samochodowego – przyp. red.).

Kierowca to 54-letni mieszkaniec Sulmierzyc. Jak się okazało, wyjeżdżając z centrum tego miasta nie dostosował prędkości do warunków na drodze. – Wpadł w poślizg i uderzył w jadącego przed nim volkswagena passata, który na skutek tego uderzył w jadącego z naprzeciwka drugiego passata – dodaje oficer. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Mężczyzna miał 1,7 promila alkoholu. Opowie za spowodowanie kolizji, jazdę po pijanemu i niezatrzymanie się do kontroli. – Od 2-17 r. taki czyn jest traktowany jak przestępstwo – przypomina oficer prasowy. – Kierowca został zatrzymany do wyjaśnienia. Świadkowie zostali przesłuchani. Komplet materiałów został skierowany do sądu.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)