Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Kuklinów
  • środa, 20 czerwiec 2018 09:44
  • 46 zdjęć, Wideo
  •   277

90 lat OSP Kuklinów

90 lat OSP Kuklinów
90 lat OSP Kuklinów © Sebastian Kalak

W sobotę, 9 czerwca, odbyły się uroczystości związane z 90-leciem Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuklinowie. Jednocześnie wszystkie jednostki z terenu gminy Kobylin świętowały Dzień Strażaka.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu pododdziałów spod budynku Szkoły Podstawowej w Kuklinowie w kierunku remizy, gdzie została odprawiona uroczysta msza święta. Historię jednostki zreferował jej sekretarz – druh Dawid Bobowski. Następnie wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom, jak również Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Potem przyszedł czas na listy gratulacyjne i życzenia od zaproszonych gości i innych jednostek OSP. Na zakończenie części oficjalnej przed trybuną honorową przemaszerowała defilada.

Tomasz Lesiński, burmistrz Kobylin, podziękował druhnom i druhom z OSP za och trud i zaangażowanie w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom. – Sięgnijmy pamięcią do wspomnień, aby uzmysłowić sobie bohaterstwo, ofiarność i poświęcenie naszych dziadów, ojców i braci w społecznej służbie, w walce z żywiołem dla dobra naszych bliskich i całej społeczności kuklinowskiego środowiska – mówił Lesiński.

 

– Wspominamy te działalność, by oddać hołd wszystkim druhom, którzy nie doczekali tej uroczystej chwili, a mieli ogromne zasługi w rozwoju ochrony przeciwpożarowej. Wspominamy również po to, by z efektów ich bezinteresownej i trudnej pracy czerpać przykład i siłę do nowych zadań, jakie przed nami stoją. Przez 90 lat czasy się zmieniały, rzeczywistość przyniosła nowe wymogi i oczekiwania. Dzisiaj jednostki OSP mają nowoczesne remizy, profesjonalny sprzęt gaśniczy i wyposażenie do ratownictwa drogowego, a druhowie reprezentują wysoki poziom wyszkolenia strażackiego. Kondycja naszych jednostek jest przykładem na to, jak wiele można zdziałać przez lata, gdy panuje zgoda i wspólne zrozumienie – podkreśla burmistrz Kobylina, życząc wszystkim strażakom satysfakcji z pełnionej misji społecznej, zawsze udanych akcji i bezpiecznych powrotów do domów, a także wszelkiej pomyślności, zdrowia i sił do dalszej pracy społecznej oraz rodzinnego szczęścia, opartego na wyrozumiałości.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)