• Krotoszyn
  • poniedziałek, 30 lipiec 2018 11:52
  • 5 zdjęć
  •   214

Ćwiczyli ratownictwo podczas kąpieli

Ćwiczyli ratownictwo podczas kąpieli
Ćwiczyli ratownictwo podczas kąpieli © st. sekc. Krzysztof Jarosz

Strażacy z państwowej komendy w Krotoszynie oraz członkowie miejscowej OSP, 23 lipca uczestniczyli w kolejnej już edycji warsztatów z zakresu ratownictwa wodnego na odkrytym basenie. Niemal każdy dzień w naszym kraju przynosi informacje o tragediach w wodzie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W trakcie warsztatów – pod okiem ratowników krotoszyńskiego WOPR – strażacy doskonalili techniki podejmowania osób poszkodowanych, holowania ich do brzegu oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wspólne działania zaowocowały cenną wymianą doświadczeń oraz praktycznej wiedzy i umiejętności. – Korzystamy ze wzajemnego doświadczenia i praktyki po to, by w ramach wspólnego ratownictwa wzajemnie się uzupełniać i nieść pomoc potrzebującym – mówi asp. Mateusz Dymarski, zastępca rzecznika prasowego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Zajęcia tego typu są niezbędne. Sezon wakacyjny w pełni, a gorące dni sprawiają, ze amatorów kąpieli nie brakuje. Statystyki wypadków związanych z wypoczynkiem nad wodą nie napawają optymizmem. Jest coraz więcej utonięć. Profilaktyka w tym zakresie stała się konieczna.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)