• Krotoszyn
  • piątek, 28 wrzesień 2018 12:02
  • 15 zdjęć
  •   282

OSP Sulmierzyce bezkonkurencyjni w ratownictwie medycznym

OSP Sulmierzyce bezkonkurencyjni w ratownictwie medycznym
OSP Sulmierzyce bezkonkurencyjni w ratownictwie medycznym © dh Wiesław Kupczyk

OSP Sulmierzyce wygrała IV Powiatowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym w kategorii straży ochotniczych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W sobotę, 15 września, na terenie strzelnicy myśliwskiej w Krotoszynie miały miejsce IV Powiatowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym jednostek z naszego powiatu należącego do Krajowego Systemu ratowniczo-Gaśniczego. Wzięło w nich udział 10 drużyn.

Najpierw rozwiązano tekst pisemny, a następnie trzyosobowe drużyny mierzyły się z przygotowanymi w lesie scenerii sytuacji pozorowanymi. Zadaniem startujących zespołów było udzielenie pomocy: osobie, która spadła z ambony myśliwskiej na skutek postrzelenia z broni palnej, osobie, na której zapaliło się ubranie, osobie z nagłym zatrzymaniem krążenia, drwalowi z urazem nogi oraz trzem osobom poszkodowanym w wypadku drogowym.

Drużyny otrzymały puchary, medale i dyplomy uczestnictwa, które wręczyli komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie – st. bryg. Jacek Strużyński, starosta Stanisław Szczotka oraz prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Krotoszynie Jacek Wybierała z wiceprezesem Waldemarem Florkowskim. Wszyscy strażacy dostali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmy z naszego powiatu.

Zawody zorganizowali m.in. Komenda Powiatowa PSP, oddział powiatowy ZOSP RP, Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Sędzią głównym był st. asp. Grzegorz Goliński, powiatowy koordynator ratownictwa medycznego PSP, a członkami komisji sędziowskiej straży – asp. Mateusz Dymarski i sekc. Łukasz Wybuda oraz ratownicy medyczni – Jakub Nelle i Piotr Wexej.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza:
I miejsce – zmiana II JRG Krotoszyn,
II miejsce - zmiana III JRG Krotoszyn,
III miejsce – zmiana I JRG Krotoszyn.

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej:
I miejsce OSP Sulmierzyce,
II miejsce OSP Krotoszyn,
III miejsce OSP Czarny Sad,
IV miejsce OSP Zduny,
V miejsce OSP Biadki,
VI miejsce OSP Roszki,
VII miejsce OSP Kobylin.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)