• Zduny
  • środa, 24 październik 2018 11:12
  •   435

Czy radny dopuścił się agitacji w szkole?

Czy radny dopuścił się agitacji w szkole?
Czy radny dopuścił się agitacji w szkole? © archiwum

Burmistrz Zdun – Tomasz Chudy – złożył doniesienie do prokuratury w Krotoszynie o możliwości popełnienia przestępstwa przez jednego z radnych, na co dzień nauczyciela w miejscowej podstawówce i an dodatek kandydata do rady powiatu w tegorocznych wyborach samorządowych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Miał on agitować przedwyborczo uczniów na jednej z lekcji. – Podczas zajęć, podczas omawiania tematu narcyzmu miały paść sformułowania układające się w sugestię „Mamy tu takiego jednego zadufanego w sobie narcyza. Nawet rządzi gminą. Ale nie ma szczęścia w miłości” oraz „będę głosował na panią Basię”, a obecnym burmistrzu nie będę się wypowiadał” – czytamy w zawiadomieniu do prokuratury złożonym przez Tomasza Chudego.

Tymczasem radny zaprzecza wszelkim zarzutom pod swoim adresem. Zapewnia, że jest niewinny. – Nic takiego nie miało miejsca – mówi. I dodaje. – Do momentu zakończenia sprawy, nie będzie udzielał żadnych informacji. Jak się dowiedzieliśmy, prokuratura przekazała sprawę do rozpatrzenia policji, bowiem agitowanie w miejscu publicznym, jakim jest szkoła, jest wykroczeniem. – A prokuratura nie prowadzi spraw o wykroczenie – tłumaczy Agata Kopczyńska z Prokuratury Rejonowej w Krotoszynie.

Mundurowi aktualnie prowadzą stosowne czynności dochodzeniowe. – Dokumenty z prokuratury jeszcze nie wpłynęły – mówi asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. O jego wynikach poinformujemy.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)