• Krotoszyn
  • poniedziałek, 31 grudzień 2018 11:35
  • 52 zdjęć
  •   174

Spotkanie świąteczne ze strażakami

Spotkanie świąteczne ze strażakami
Spotkanie świąteczne ze strażakami © Sebastian Kalak

W środę, 12 grudnia, w sali reprezentacyjnej krotoszyńskiego ratusza odbyło się spotkanie władz z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z miasta i gminy Krotoszyn oraz miasta Sulmierzyce.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W spotkaniu udział wzięli m.in. burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, Anna Sikora – przewodnicząca Rady Miejskiej w Krotoszynie, Ryszard Czuszke – druh i wiceburmistrz i Joanna Król-Trąbka – radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Stanisław Szczotka – starosta krotoszyński, Władysław Florkowski – prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Krotoszynie, Jacek Wybierała – prezes Zarządu Powiatowego ochotniczych Straży Pożarnych w Krotoszynie, inspektor Mariusz Jaśniak – komendant Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, młodszy brygadier Tomasz Polak – zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, ksiądz Ryszard Dziamski – kapelan strażaków, druh Julian Jokś – były burmistrz Krotoszyna i były radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Dariusz Dębicki – burmistrz Sulmierzyc i Adam Orzeszyński – przewodniczący Rady Miejskiej w Sulmierzycach.

Ta wspaniała uroczystość była zorganizowana w ramach podziękowania strażakom za to, że narażają życie, by ratować drugiego człowieka. To też podkreślał burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, powołują się na hasło „Bogu na Chwałę, Ludziom na Ratunek”. – Brałem udział w świątecznym spotkaniu strażaków ochotników z miasta i gminy Krotoszyn oraz miasta Sulmierzyce. Spotkanie to tradycyjnie odbyło się w sali reprezentacyjnej krotoszyńskiego ratusza. Byli – Waldemar Florkowski – prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Krotoszynie oraz Franciszek Marszałek – burmistrz Krotoszyna. Była to okazja do podziękowania ochotników za ich poświęcenie dla ratowania życia i mienia mieszkańców. Podkreślano podczas poszczególnych akcji. Za przykład podano największą tegoroczną akcję ratowniczą w powiecie krotoszyńskim, czyli pożaru budynku przy ul. Młyńskiej, gdzie do mieściły się siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Państwowej Szkole Muzycznej, Społecznego Ogniska Muzycznego, Warsztatu Terapii Zajęciowej i Hufca ZHP. Spotkanie przebiegało w świątecznej atmosferze, podkreślonej przez występ artystyczny w wykonaniu uczniów – napisał na portalu społecznościowym, po spotkaniu Stanisław Szczotka – starosta krotoszyński.

Uroczystość poprzedził występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Wojska Polskiego w Krotoszynie, która wystąpiła z okolicznościową akademią

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)