• Koźmin Wlkp.
  • piątek, 04 styczeń 2019 09:20
  • 3 zdjęcia
  •   116

W Nowej Obrze niebezpiecznie

W Nowej Obrze niebezpiecznie
W Nowej Obrze niebezpiecznie © OSP Koźmin Wlkp.

W sobotę, 22 grudnia o godzinie 10:32 ochotnicy z Koźmina Wielkopolskiego zostali wysłano do kolizji drogowej na drodze krajowej nr 15 w Nowej Obrze (gm. Koźmin Wlkp.).

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na miejsce zdarzenia wysłano dwa zastępy strażaków z OSP Koźmin Wielkopolski oraz z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Krotoszynie. Na miejscu ustalono, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki opel i toyota, którymi łącznie podróżowały trzy osoby.

– 64-letnia  mieszkanka powiatu jarocińskiego, wyjeżdżając ze stacji paliw swoją toyotą saris, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo oplowi astrze, którym kierowała mieszkanka Wrocławia. Doprowadziła do zderzenia – mówi asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Sprawczyni doznała obrażeń ciała.

Strażacy udzieli jej pierwszej pomocy, a po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego poszkodowaną przekazano ratownikom, którzy podjęli decyzję o hospitalizacji. – W takcie prowadzenia działań druga uczestniczka wypadku zgłosiła się do karetki, informując o zawrotach głowy – mówi kpt. Tomasz Paytyas z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Tę kobitę również przewieziono do szpitala na dodatkowe badania, które nie wykazały żadnych obrażeń.

Uszkodzony opel częściowo blokował drogę, natomiast toyota znajdowała się w przydrożnym rowie. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez policjantów, strażacy usunęli z drogi elementy karoserii samochodowej oraz płyny eksploatacyjne. Działania służb trwały prawie 3 godziny.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)