• Sulmierzyce
  • poniedziałek, 21 styczeń 2019 11:33
  • Wideo
  •   39

Groźny pożar w Sulmierzycach

Groźny pożar w Sulmierzycach
Groźny pożar w Sulmierzycach © Sebastian Kalak

Rodzina z Sulmierzyc przeżyła nie tylko chwile grozy. Była też obawa, że stracą cały swój majątek i dach nad głową. Na szczęście z pomocą przyszli strażacy.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Zaczęło się od pożaru budynku gospodarczego w Sulmierzycach. Obiekt stanął w ogniu. Ale co gorsze – połączony był szeregowo z domem jednorodzinnym. – Istniało więc realne zagrożenie utraty całego dobytku – podkreśla pkt. Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Na szczęście w chwili wybuchu pożaru właścicieli nieruchomości nie było na miejscu.

Do walki z żywiołem wysłano dwa zastępy strażaków – zawodowców z Krotoszyna oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Sulmierzyc, Chwaliszewa, Biadek i Zdun. – Po rozpoznaniu okazało się, że ogień trawi budynek gospodarczy, w którym zlokalizowana jest kotłownia, pomieszczenia socjalno-bytowe oraz magazyn drewna i przedmiotów użytkowych – wylicza Patryas. Kiedy strażacy dotarli na miejsce, pożar był w pełni rozwinięty i zagrażał pomieszczeniom mieszkalnym.

Pożarnicy natychmiast odłączyli zasilanie w płonącym budynku i rozpoczęli działania gaśnicze. W tym czasie kolejne jednostki pożarnicze docierały do Sulmierzyc. – Dzięki temu można było zwiększyć intensywność podawania środka gaśniczego – doprowadzając do stłumienia pożaru – wskazuje rzecznik prasowy krotoszyńskiej straży pożarnej.

Jednocześnie grupa strażaków kontrolowała sytuację w budynku mieszkalnym, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się ognia. – Dzięki sprawnej akcji gaśniczej udało się uratować część mieszkalną kompleksu. Po ugaszeniu pożaru mienia zgromadzone w  budynku gospodarczym zostało usunięte na zewnątrz i dogaszone prądem wody – informuje kpt. Tomasz Patryas.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)