• Krotoszyn
  • czwartek, 07 marzec 2019 12:43
  •   47

Sprawozdanie i podziękowania dla strażaków

Sprawozdanie i podziękowania dla strażaków
Sprawozdanie i podziękowania dla strażaków © Sebastian Kalak

Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, st. bryg. Jacek Strużyńki, przedstawił radnym powiatowym sprawozdanie z pracy w minionym roku.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Poinformował zarówno o sukcesach, jak i o problemach, do których zaliczył m.in. zmniejszenie o jeden etat załogi kierowanej przez niego placówki. Podkreślił doskonałą współpracę z jednostkami ochotniczymi, mocno wspierającymi strażaków zawodowych.

Przewodniczący komisji społecznej, Hieronim Marszałek, wysoko ocenił duże zmiany w straży i posiadany przez nią sprzęt. – Gdy byłem w radzie w latach 2006-10, zastanawialiśmy się, czy przeznaczyć pieniądze na cysternę, czy na podnośnik. Na samochód środków zabrakło. Dziś jestem pod wrażeniem, bo postarał się pan o nowoczesną cysternę – powiedział do komendanta.

Z kolei przewodniczący rady powiatu Juliusz Poczta zwrócił się do niego w ten sposób. – Chcę w imieniu mieszkańców podziękować za niedawną wzorową akcję na ulicy Sienkiewicza w Krotoszynie. Przypomnijmy, że 3 lutego doszło do pożaru energetycznej skrzynki rozdzielczej energetycznej w budynku wielorodzinnym na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Kobylińskiej. Straż pożarna szybko się z nim uporała, a także udzieliła 13 osobom schronienia w specjalnym namiocie pneumatycznym. – Dziękuję za zaufanie, ale to nasz obowiązek – odpowiedział Strużyński.

Komendant poinformował też zebranych, że po powrocie z pielgrzymki do Ziemi Świętej odwiedził go ks. kan. Dariusz Kowalek, proboszcz parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie. Duchowny chciał osobiście podziękować za pomoc w ratowaniu kościoła, który mógł ulec poważnym zniszczeniom po podpaleniu przez 13-latka, o czym obszernie pisaliśmy wcześniej.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)