• Krotoszyn
  • wtorek, 23 październik 2018 09:08
  • 64 zdjęć, Wideo
  •   225

Liceum z nowym sztandarem

Liceum z nowym sztandarem
Liceum z nowym sztandarem © Sebastian Kalak

W piątek, 12 października, w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbyła się uroczystość z okazji Dnia edukacji Narodowej. Jednocześnie doszło do przekazania nowego sztandaru szkoły i przeprowadzono ślubowanie klas pierwszych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– W życiu każdego człowieka, każdej społeczności są chwile, które na zawsze zapisują się w pamięci. Dzień dzisiejszy jest szczególnie ważny dla uczniów, pracowników i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie. Przyjmujemy nowy sztandar z wdzięcznością. Będzie naszą chlubą i dumą, symbolem najważniejszych wartości edukacyjnych naszego liceum. W imieniu całej społeczności szkolnej chciałabym podziękować wszystkim państwu za uświetnienie tej szczególnej uroczystości swoją obecnością. Tak wiele osób i instytucji nas wspiera, że jest to dla nas duża inspiracja – powiedziała Elżbieta Płuciennik, dyrektor I LO.

Jak podkreśliła, uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej, w trakcie której pierwszoklasiści składają ślubowanie, jest również momentem pochylenia się nad wspólną historią i tradycją patrona szkoły, a także wspomnienia zmarłych nauczycieli i dyrektorów.

Nowy sztandar I LO został ufundowany z inicjatywy profesora Kazimierza Patalasa, absolwenta tejże szkoły, który ma wielkie zasługi w rozwoju krotoszyńskiego Kołłątaja. – Nadszedł czas, żeby pożegnać nasz stary sztandar, który towarzyszył nam przez ostatnie 50 lat. Był z nami podczas uroczystości szkolnych, powiatowych, na pogrzebach dyrektorów i nauczycieli oraz w trakcie zjazdu absolwentów. Rocznik 2002 będzie pierwszym, który złoży ślubowanie już przy nowym sztandarze – oznajmiła Płuciennik. Podziękowania dyrektor LO złożyli burmistrz Franciszek Marszałek i starosta Stanisław Szczotka.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów krotoszyńskiego liceum.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
dodaj komentarz (1)

Komentarze 
Oceny -0 +0 Jacek 2019-01-08 22:10
jako absolwent LO 1979-83 nie rozumiem po co komu nowy sztandar? Stary sztandar się rozleciał ? Jest wstanie ktoś to sensownie wytłumaczyć ?? Przecież to właśnie pielęgnacja tradycji polega na kultowaniu tego co było, nawet jak się da przez setki lat.