• niedziela, 22 czerwiec 2014 16:58

Jaką podłogę wybrać?

Jaką podłogę wybrać?
Jaką podłogę wybrać? © archiwum

Podłoga to jedna z najważniejszych elementów każdego wnętrza. Spełnia nie tylko funkcję ochronną, zapewniając komfort użytkowania, ale wpływa na wygląd pomieszczenia przez wiele lat.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów podłogowych. Wybierające jeden z nich, musimy się przede wszystkim zastanowić, o jakim pomieszczeniu mowa. Do każdego z nich będzie bowiem pasować cos innego. Największą popularnością cieszą się podłogi drewniane. Najczęstszym powodem wyboru tego materiału jest jego trwałość. Deska podłogowa może być poddawana renowacji w postaci cyklinowania, lakierowania oraz naprawiania, kiedy zachodzi taka potrzeba. Podłoga drewniana ma wiele zalet funkcyjnych oraz wizualnych, a przede wszystkim jest bardzo uniwersalna. Ponadczasowy wzór drewna sprawdzi się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tradycyjnych, klasycznych czy vintage. Użycie tego materiału może podkreślić nowoczesne style ekologiczne i nawiązywać do natury.

Płytki podłogowe są często wybierane przez wzgląd na ich trwałość oraz łatwość utrzymania w czystości. Najczęściej płytki spotykamy w kuchniach, łazienkach czy korytarzach, choć możemy zobaczyć je również w salonach. Ich zaletą jest niewątpliwie bogactwo wzorów. Niestety, wybierając to rozwiązanie, musimy liczyć się z panującym w mieszkaniowi chłodem – nie tylko termicznym, ale i wizualnym.

Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się panele podłogowe. To rozwiązanie sprawdzi się w niemal każdym pomieszczeniu. Wybierając panele, należy mieć na uwadze ich przeznaczenie i miejsce użytkowania. Nie każdy rodzaj paneli będzie odpowiedni do kuchni czy łazienki, gdzie mamy do czynienia z dużą wilgotnością. Koniecznie musimy kierować się zaleceniami producenta.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.