• poniedziałek, 21 sierpień 2017 10:05

Unia chce zabrać Polkom urlop macierzyński

Politycy z Brukseli znów się wtrącają
Politycy z Brukseli znów się wtrącają Politycy z Brukseli znów się wtrącają © archiwum

Najpewniej już po wakacjach Unia Europejska będzie chciała przeforsować skandaliczną dyrektywę, której skutkiem będzie w Polsce skrócenie urlopu macierzyńskiego z roku do ośmiu miesięcy.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

To kolejne uderzenie Unii Europejskiej w polskie przepisy. Przypomnijmy, że to Bruksela kazała podwyższyć m.in. VAT na ubranka dla dzieci. A teraz chcą zabrać kobietom urlop macierzyński.  To fatalna gen derowa dyrektywa Brukseli. Uderza ona w rodziny, w bo w praktyce będzie skracać urlopy macierzyńskie, co będzie oznaczać słabszą więź matki z dzieckiem czy rozbijanie więzi rodzinnych – komentuje wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki (54 l.).

Dokument przedstawiony przez Komisję Europejską zakłada zmianę unijnego urlopu rodzicielskiego, a jego efektem ma być większa aktywizacja zawodowa kobieta. Jeśli dyrektywa wejdzie w życie, to cztery miesiące urlopu będzie musiał wykorzystać ojciec dziecka. Jeśli z niego nie skorzystanie, urlop przepadnie. Co to oznacza dla Polek? To, że będą one musiały iść do pracy osiem miesięcy po porodzie. W czerwcu polscy parlamentarzyści negatywnie wypowiedzieli się o tych propozycjach. – Polska powinna namówić inne kraje, aby też jej nie popierały. Ona jest szkodliwa dla rodzin! – przestrzega na koniec euro poseł Ryszard Czarnecki.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)