• piątek, 25 styczeń 2019 10:46
  • Wideo, Artykuł sponsorowany

Czy warto naprawiać samochód zimą?

Czy warto naprawiać samochód zimą?
Czy warto naprawiać samochód zimą? © archiwum

W branży motoryzacyjnej coraz częściej spotkać się można z różnymi błędnymi, wręcz zabobonnymi przekonaniami. Jedno z nich dotyczy tego, iż samochodu nie warto serwisować zimą, gdyż lepiej to przełożyć na wiosnę.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Przekonanie to dotyczy przede wszystkim zawieszenia. Kierowcy uważają, że dziur przez zimę jest tak wiele, iż lepiej remont zrobić gdy służby choć trochę naprawią drogi. Jednak takie myślenie może być zgubne i tragiczne w skutkach.

Jak bardzo może pomylić się właściciel pojazdu zwlekający z naprawą pojazdu można pokazać na przykładzie uszkodzeń sworznia wahacza czy też końcówki drążka kierowniczego. Oba elementy mimo, iż odpowiadają za coś innego mają podobną budowę. Konstrukcja owych elementów zawieszenia jest niezwykle podatna na poważne uszkodzenia. Wpierw oczywiście pojawiają się tak zwane luzy, które będą objawiać się lekkim stukiem.

Dla kierowcy to już jasny sygnał to wymiany zużytej części. Jeśli tego nie zrobisz może dość do rozpadu sworznia bądź końcówki drążka kierowniczego na dwie części. Niestety, jeśli wydarzy się to podczas jazdy jest spora szansa, że awaria ta doprowadzi do utraty panowania nad pojazdem. O ile będzie to przy wjeździe do garażu to zapewne poradzisz sobie, jednak jeśli sytuacja taka nastąpi podczas szybkiej jazdy, lepiej nie myśleć o możliwych skutkach.

Pamiętaj, nawet jeśli masz starszy pojazd i nie dysponujesz zbyt zasobnym portfelem dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych! Nie musisz od razu korzystać z najdroższych autoryzowanych serwisów, możesz części sam zamówić w dobrej cenie na CzesciAuto24.pl, a naprawę wykonać w nieautoryzowanym serwisie. Takie rozwiązanie jest wystarczające, aby zadbać o bezpieczeństwo.

Będąc posiadaczem samochodu to na Ciebie spada obowiązek o dbanie o jego dobry stan techniczny. Jeśli nie jesteś pewien czy dana usterka jest poważna bądź też nie, udaj się do warsztatu samochodowego bądź na stację kontroli pojazdów. Warto dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.