• Stawiec
  • poniedziałek, 24 sierpień 2020 10:22
  •   1044

Pędziła 133 km/h w terenie zabudowanym

Pędziła 133 km/h w terenie zabudowanym
Pędziła 133 km/h w terenie zabudowanym © archiwum

33-letnia mieszkanka Milicza została zatrzymana przez policyjny patrol, gdy w terenie zabudowanym jechała samochodem, mając na liczniku 133 km/h. Kobiecie zatrzymano na 3 miesiące prawo jazdy.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Do zdarzenia doszło w piątek, 14 sierpnia po godz. 10:00 na drodze krajowej w miejscowości Stawiec, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W tym dniu miliccy policjanci uczestniczyli w akcji „Prędkość” skierowanej przeciwko kierowcom nie stosującym się do nakazanych ograniczeń prędkości, a droga krajowa w Stawcu była jednym z miejsc kontrolowanych przez policyjny patrol.

Zatrzymana do kontroli drogowej 33-letnia miliczanka prowadziła samochód osobowy marki kia i przekroczyła dozwoloną prędkość o 58 km/h. W związku z tym policjanci ukarali kobietę mandatem karnym oraz nałożyli 10 punktów karnych. Ponadto policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h.

Prawo jazdy przekazane zostało przez policjantów do milickiego starosty powiatowego, który wyda decyzje o jego zatrzymaniu na okres 3 miesięcy. Policjanci, którzy zatrzymali kierującej prawo jazdy, wydali kobiecie pokwitowanie z potwierdzeniem, że prawo jazdy posiada, ale zostało ono zatrzymane. Taki dokument uprawnia do jazdy przez kolejne 24 godziny, co ma umożliwić osobie kierującej dojazd do celu. Po zakończeniu kontroli drogowej kobieta została zwolniona i dojechała dalej.

Przypomnijmy, że jeśli osoba kierująca zdecyduje się na jazdę mimo 3-miesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy, okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierujący będzie prowadzić auto, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy.

Było to tylko jedno z wykroczeń ujawnionych 14 sierpnia podczas akcji prędkość. Tego dnia funkcjonariusze policji zatrzymali jeszcze 20 innych kierowców, którzy w różnych miejscach na drogach powiatu milickiego przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy – sprawcy wykroczeń drogowych zostali ukarani mandatami.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.