• Kalisz
  • wtorek, 03 wrzesień 2019 07:41
  • 3 zdjęcia
  •   329

Krotoszynianie na Tour de Calisia

Krotoszynianie na Tour de Calisia
Krotoszynianie na Tour de Calisia © archiwum

W XI edycji bardzo popularnego kaliskiego rajdu rowerowego wzięło udział dwóch cyklistów z naszego powiatu – Antoni Azgier i Jerzy Szymczak.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Zapalony cyklista i członek PTTK Antoni Azgier (73 l.) do Kalisza wybrał się już w przededniu wyścigu. – Wieczorem spotkałem się z moim serdecznym przyjacielem, Bogdanem Barańskim z ostrowskiego klubu Bicykl. Nocowałem u kolejnego przyjaciela, Jana Wilnera – wspomina. Dodajmy, że Wilner to były prezes zarządu wojewódzkiego Ligio Obrony Kraju w Kaliszu.

Start Tour de Calisia miał miejsce o godz. 7:00. Po podpisaniu listy startowej oraz odebraniu pakietów wykonano wspólną fotografię. Później podzieleni na 23 grupy cykliści wyruszyli z kaliskiego Rynku na trasę. Łącznie było aż 460. Trasa była ciekawa i bardzo dobrze zabezpieczona przez organizatorów.

– Ruszyliśmy w kierunku południowym do Godziesz Wielkich, gdzie zaplanowano pierwszy postój. Kolejnym punktem postoju były Iwanowice, a potem Tubądzin. Wracaliśmy przez Kalinową na teren powiatu kaliskiego. Później był kolejny postój w miejscowości Staw, a stamtąd długi podjazd do Rajska, wreszcie do mety. Po siedmiu godzinach od startu i przy pięciu punktach postoju, o godz. 15:00, pierwsza grupa zameldowała się na mecie przed stadionem Włókniarza Kalisz.

Po obiedzie i kawie podsumowano Tour de Calisia. Jego komandor Marek Glapiński wręczył pucharu trzem najliczniejszym grupom rowerowym oraz najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi. Potem przyszła kolej an wręczenie statuetek pozostałym uczestnikom.

Galeria ilustracji

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.