• Zduny
  • wtorek, 11 sierpień 2020 10:38
  •   1525

Charlotta Cepa ze Zdun skończyła 100 lat

Charlotta Cepa ze Zdun skończyła 100 lat
Charlotta Cepa ze Zdun skończyła 100 lat © Łukasz Cichy

Charlotta Cepa ze Zdun obchodziła 100 urodziny. Nie zabrakło życzeń, kwiatów i lampki szampana. Dostojna jubilatka podzieliła się też przepisami na długie życie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Charlotta Cepa, mieszkanka Zdun obchodziła wyjątkowe święto. Dostojna jubilatka świętowała 100 – urodziny. Z okazji tak zacnego jubileuszu odwiedził ją burmistrz Zdun – Tomasz Chudy (50 l.). W życzeniach podkreślił, że 100-lecie to nie tylko wielkie święto rodzinne, ale również ważne wydarzenie dla całej gminy i życzył wielu lat w zdrowiu, uśmiechu i pogodzie ducha w otoczeniu kochającej rodziny.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach, gdzie została odprawiona msza za jubilatkę. Dalsza część miała miejsce już w restauracji „Pasja” w Cieszkowie. Kwiaty i dyplom od Prezesa Rady Ministrów wręczyli: burmistrz Zdun Tomasz chudy, Beaty Jezierska-Durak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zdunach oraz Sławomira Kuś, radna Rady Miejskiej w Zdunach. Podczas uroczystości nie zabrakło lampki szamana oraz tortów.

Charlotta Cepa z domu Stępień urodziła się w miejscowości Niedorklobiku w Niemczech, 3 sierpnia 1920 r. Jej córka Cecylii i Jana Stępiów. Jej mężem był Józef Cepa (1923 – 1990). Ma 5 córek, 18 wnuków i 20 prawnuków. Mimo wieku jest nadal aktywna, czyta prasę oraz gra w chińczyka.

Obecnie Charlotta Cepa jest trzecią najstarszą mieszkanką zdunowskiej gminy. Najstarszą jest Marianna Borkiewicz ze Zdun, która obchodziła w grudniu minionego roku ten piękny jubileusz oraz Marii Krystek z Perzyc, która 100 urodziny obchodziła przed dwoma tygodniami. Życzymy jubilatce 200 lat!

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.