• Krotoszyn
  • środa, 23 wrzesień 2020 08:01
  •   2018

Błyszczeć przykładem!

Błyszczeć przykładem!
Błyszczeć przykładem! © KPP Krotoszyn

Późnym wieczorem 21 września funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie w ramach akcji „ROAD SAFETY DAYS” (Dni Bezpieczeństwa ruchu drogowego) promowali bezpieczne zachowania na drodze, wręczając rowerzystom kamizelki odblaskowe i lampki.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W dniach 16-22 września, w trakcie Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona była akcja pod nazwą „ROAD SAFETY DAYS”. Działania te koordynowała Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego ROADPOL, a popierały je m.in. Komisja Europejska i Europejska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Działania w ramach akcji ukierunkowane były na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest bowiem zmiana nawyków ich użytkowania.

Wieczorem 21 września krotoszyńscy policjanci promowali bezpieczne zachowania na drodze poprzez wręczanie rowerzystom kamizelek odblaskowych i lampek, które ufundowane zostały przez Fundację DUDA oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.