• Koźmin Wlkp.
  • czwartek, 24 wrzesień 2020 11:33
  •   1730

Ludzie pytają co z PSZOK-iem?

Ludzie pytają co z PSZOK-iem?
Ludzie pytają co z PSZOK-iem? © archiwum

Koźminianie zastanawiają się od miesięcy, kiedy wreszcie w ich mieście zostanie otwarty Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Niestety nadal muszą czekać. Jak długo – nie wiadomo. Choć PSZOK został wybudowany, nie można z niego korzystać. Wszystko utknęło w miejscu, gdyż do otwarcia niezbędne są oględziny przez przedstawicieli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Ci zaś na razie nie przyjadą, bo mają wiele zaległości związanych z sytuacją epidemiologiczną.

– Tego typu kontrole nie były przeprowadzane z powodu epidemii koronawirusa przez trzy miesiące – mówi koźmiński radny gminy Karol Jankowski.

Jak ustaliliśmy, radni otrzymali niedawno informację z WIOŚ, że decyzja o terenie otwarcia zostanie podjęta w ciągu kilku najbliższych dni. Jednakże takowa pojawia się nie po raz pierwszy, więc nie wiadomo, czy należy ją traktować jako wiążąca.

Do punktu przy ulicy Prostej będzie można dostarczać odpady wielkogabarytowe, np. stare meble czy gruz budowlany.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.