• Rozdrażew
  • piątek, 16 październik 2020 08:59
  •   704

Konferencja na jubileuszO tym, jak rozwija się gmina Rozdrażew od czasu powstania samorządów, opowiedział wójt Mariusz Dymarski. Przypomniał nie tylko inwestycje, ale też osoby, które przyczyniły się do ich realizacji.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Jak już wspominaliśmy, obchody 750-lecia Rozdrażewa trzeba było zorganizować inaczej niż zakładano. Wszystko to – z powodu sytuacji epidemiologicznej. Zgodnie z planem udało się przygotować jedynie styczniową inauguracje.

We wtorek, 13 października odbyła się zdalna konferencja z okazji jubileuszu Rozdrażewa oraz 30-lecia samorządu terytorialnego. Gmina zorganizowała ją we współpracy ze stowarzyszeniem Wielkopolska z Wyobraźnią.

Na początku wójt Dymarski, który był jednym z prelegentów, wspomniał nieżyjących samorządowców z Rozdrażewa. Omówił również zadanie, jakie na początku lat 90. zeszłego wieku stanęły przed samorządem terytorialnym.

Przypomniał tez inwestycje, m.in. budowę pierwszych wodociągów i remonty dróg. Na zapomniał o organizacjach współpracujących z rozdrażewskim samorządem i wspólnych projektach. – Gminny samorząd na przestrzeni całych 30 lat zdał egzamin z efektywności działań na rzecz mieszkańców – podsumował wójt dodając, że dotychczasowe sukcesy nie mogą przesłonić konieczności dalszych przemian.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.