• piątek, 11 sierpień 2017 05:47

Wygodniej już się nie da

Wygodniej już się nie da
Wygodniej już się nie da © archiwum

We współczesnym świecie czas się liczy. Jesteśmy tak zabiegani, że chcielibyśmy wszystko robić szybciej i sprawniej. Również korzystać ze smartfona. Umożliwiają nam to nowoczesne technologie, które ułatwiają obsługę urządzenia. Jedną z nich jest tzw. Tryb prosty, wprowadzony w telefonach Alcatel.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Dzięki Trybowi prostemu mamy błyskawiczny i łatwy dostęp do wszystkich funkcji telefonu. Ikony są większe i bardziej czytelne. Dzięki temu z obsługą aparatu nie będą miały problemu nawet osoby o słabszym wzroku. Również ci, którzy nie chcą nadmiernie zagłębiać się w tajniki dostępnego oprogramowania, ale zależy im na komfortowym korzystaniu z aparatu fotograficznego czy bezproblemowym dostępie do listy kontaktów, będą zadowoleni z tego ułatwienia.

NOWOCZESNY NIE ZNACZY SKOMPLIKOWANY
Funkcja Tryb prostego w smart fonach Alcatel może również przypaść do gustu starszemu pokoleniu. Niektóre osoby rezygnują z nowoczesnych urządzeń z dużymi ekranami dotykowymi, obawiając się, że będą one zbyt skomplikowane w obsłudze i wybierają starsze modele z tradycyjną klawiaturą. Tymczasem nic bardziej mylnego. Dotykowy smartfon z uproszczonym trybem to urządzenie, które zadowoli nawet najbardziej niechętnych technologicznym nowinkom. Duże, wyraźne ikony i możliwość skorzystania z aplikacji praktycznie jednym kliknięciem nie sprawia nikomu trudności. A dodatkowe korzyści są nie do przecenienia, np. wspaniałe zdjęcia wnucząt robione dobrym aparatem, który mamy zawsze pod ręką.

BEZ KOMPLIKACJI
Funkcja Trybu prostego dostępna jest w modelach U5, U5 HD, A3, A5 LED. Nawet w najtańszych U5 jest ona w standardowym interfejsie i w dodatku całkowicie po polsku. Nie ma też najmniejszego kłopotu z jej konfiguracją. Wystarczy przy kupnie jednego z wymienionych aparatów poprosić sprzedawcę o jej uruchomienie. Oczywiście w sklepie Google Play nie brakuje laucherów (programów aranżujących ekran), które pozwolą w ten sposób zmienić każdy smart fin. Jednak zazwyczaj musimy za nie zapłacić, a znaczna część z nich nie obsługuje języka polskiego. Bywają też problemy z ich skonfigurowaniem, a przecież możemy sobie ich oszczędzić.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.