• Krotoszyn
  • czwartek, 15 marzec 2018 10:20
  •   1363

Seniorzy poznawali smartfony

Seniorzy poznawali smartfony
Seniorzy poznawali smartfony © KBP

Od 13 do 6 marca, w każdy wtorek, seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krotoszynie brali udział w szkoleniu z obsługi smartfonów. Spotkania zorganizowała Krotoszyńska Biblioteka Publiczna.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W trakcie czterech zajęć seniorzy uczyli się obsługiwać dotykowe telefony, oczywiście poznając ich możliwości. Na pierwszych zajęciach wyjaśniono, co to w ogółle jest smartfon. Ponadto omówione zostały wszystkie podstawowe czynności, związane z korzystaniem z nowoczesnych telefonów.

Kolejne zajęcia upłyneły na pisaniu i odczytywaniu wiadomości SMS. Uczestnicy dowiedzieli się, jak urozmaicić wiadomość poprzez dodanie zdjęć czy popularnych, zwłaszcza wśród młodych ludzi emotikonów. Przekonali się także, jak można wysłać wiadomość od wielu odbioróców oraz jak napisać ją za pomocą własnego głosu.

Trzecie spotkanie to nauka fotografitii oraz nagrywanie filmów, natomiast czwarte zajęcie poświęcone były nauce Google Play – usługi pozwalającej instalować aplikacje w telefonie.

Spotkania zostały przygotowane i przeprowadzone przez bibliotekarza – Mateusza Jędrzejaka. Ów cykl szkoleń z pewnością pozwolił seniorom lepiej poznać smartfony i nauczyć się och obsługi. Korzystanie z nich staje się bowiem powoli nieuniknione, albowiem producenci wycofują sięz tworzenia tzw. prostych telefonów.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.