• Milicz
  • wtorek, 05 marzec 2019 10:47
  •   881

Policjanci ujęli złodziei telefonów komórkowych

Policjanci ujęli złodziei telefonów komórkowych
Policjanci ujęli złodziei telefonów komórkowych © KPP Milicz

Miliccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców, którzy z szatni jednej z miejscowych szkół średnich ukradli pozostawione tam przez uczniów dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 1 200 zł. Jeden ze sprawców ma dopiero 16 lat i za kradzież odpowie przed sądem dla nieletnich.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

We wtorek, 26 lutego przed godz. 11:00 dyżurny KPP Milicz został powiadomiony, że z uczniowskiej szatni jeden z milickich szkół średnich ktoś ukradł dwa telefony komórkowe pozostawione ta na czas trwania lekcji. Policjanci po przyjeździe do szkoły potwierdzili, że nieznani sprawcy ukradli uczniom dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 1 200 zł.

Na podstawie nagrań z monitoringu szkolnego rozpoznano jednego z dwóch obcych mężczyzn wychodzących z szatni, z której skradziono telefony. Policjanci natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania tego mężczyzny. Tam zastali 19-letniego mieszkańca Milicza. Mężczyzna dobrowolnie wydał policjantom skradzione w szkole dwa telefony. Policjanci ustalili także drugiego ze sprawców kradzieży, którym okazał się 16-letni mieszkaniec gminy Milicz. Chłopak został zatrzymany przez policjantów jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych.

Zatrzymany 19-letni sprawca został przewieziony do milickiej komendy policji, gdzie usłyszał zarzut kradzieży dwóch telefonów. Po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego mężczyznę zwolniono. Grozi mu kara teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast o dalszym losie 16-latka zadecyduje sąd dla nieletnich, do której policjanci prześlą zebraną w tej sprawie dokumentację. Policjanci niezwłocznie zwrócą właścicielom odzyskane telefony komórkowe.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.