• Krotoszyn
  • piątek, 28 luty 2020 09:29
  •   1051

Odłóż telefon i żyj

Odłóż telefon i żyj
Odłóż telefon i żyj © archiwum

– Kobieta chciała wejść wprost pod moje auto. Nawet nie zauważyła, że jadę. Wpatrzona była w swój telefon – mówi Darian Paszek (39 l.), krotoszyński radny.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Kto wiem, jak zakończyłaby się ta sytuacja gdyby nie interwencja koleżanki, która z nią szła. – W ostatniej chwili ją zatrzymała – precyzuje rajca. Dlatego też wpadł on na pomysł, żeby na chodnikach, przy przejściach dla pieszych wymalować napisy o treści „ODŁÓŻ TELEFON I ŻYJ”.

– To nie kosztuje wiele, wystarczy trochę farby i można to wymalować przy okazji wiosennego odnawiania przejść – argumentuje Darian Paszek. I dodaje, że jeśli dzięki temu choć jedna osoba odłoży telefon i rozejrzy się przed przejściem przez jezdnię – będzie warto. – Bo smart fony nie pomagają w bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię – mówi radny.

Władze Krotoszyna podchodzą do pomysłu przychylnie. Podkreślają jednak, że na terenie powiatu jest czterech zarządców dróg i trzeba z nimi propozycję omówić. – Pochylimy się nad tym tematem i rozważymy go – zapowiada Franciszek Marszałek (55 l.), burmistrz Krotoszyna.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.