• niedziela, 23 listopad 2014 15:07

Nadchodzi telewizja cyfrowa

Nadchodzi telewizja cyfrowa
Nadchodzi telewizja cyfrowa © © archiwum

W 2015 roku z naszego kraju całkowicie zniknie nadawanie programów TV w emisji analogowej. Trwająca właśnie cyfryzacja sprawi, że wszyscy przełączymy się na nowocześniejszy model nadawania. Wpłynie to na odbiór telewizji.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Możemy być jednak spokojni. To będzie zmiana na lepsze. Poprzez nadawanie cyfrowe m.in. poprawi się jakość obrazu, a także dźwięku wydobywającego się z telewizora. Dzięki temu program TV będziemy oglądali w standardzie, jaki na zachodzie dostępny jest do dawna. To jednak nie wszystko! Zostanie również wyeliminowanych wiele potencjalnych zakłóceń, z którymi często spotykamy się podczas oglądania telewizji. Emisje telewizji cyfrowej zlikwidują „śnieżenie”, a przy okazji dostępna będzie większa liczba programów. Nadawcy będą mogli wprowadzić dodatkowe usługi multimedialne, jak VOD, czyli wideo na żądanie. Pozwoli to na wyposażenie, za pomocą pilota, filmów na odległość. Standardem będą też np. napisy do filmów, rozbudowana telegazeta, a gdy podłączamy telewizor do Internetu – także usługi interaktywne. Cyfryzacja telewizji naziemnej więc same zalety!

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.