• niedziela, 24 maj 2015 13:30
  •   1032

Na podbój krzyżackich zamków

Zamek krzyżacki z 700-letnią tradycją w Malborku
Zamek krzyżacki z 700-letnią tradycją w Malborku Zamek krzyżacki z 700-letnią tradycją w Malborku © © archiwum

W sezonie letnim i poza nim ściągają na Pomorze tłumy turystów. Nic dziwnego. Region ma bardzo wiele do zaoferowania. Warto odkryć nie tylko Bałtyk, ale także cuda natury, zabytki czy folklor.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Trójmiasto to bardzo ciekawe miejsce. Tygiel kultury, tętniące gwarem deptaki, zachwycająca architektura i moc atrakcji dla amatorów różnych rodzajów rozrywek. Ale Pomorskie nie tylko Gdańskiem, Gdynia i Sopotem stoi. Kiedy już pokłonimy się Neptunowi, warto zejść z utartych szlaków i zobaczyć coś zupełnie innego.

Bałtyk to nie tylko miejsca plażowania i kąpieli słonecznych, ale również dom, w którym żyje wiele ciekawych i pięknych zwierząt. Jeśli chcemy przyjrzeć się im z bliska i poznać, koniecznie odwiedźmy Akwarium Gdyńskie i Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Ciekawym miejscem jest również Ocean Park we Władysławowie.

Jeśli lubimy klimaty zamczysk i tajemnic, koniecznie wstąpmy do któregoś (a najlepiej zobaczmy wszystkie) z zamków krzyżackich zlokalizowanych na Pomorzu. Znajdziemy je w Malborku, Bytowie, Człuchowie, Lęborku i Czarnem. Są pięknie zachowane i zachwycą nie tylko wielbicieli średniowiecza. Wstąpmy też do Pruszcza Gdańskiego, gdzie została wiernie odtworzona faktoria handlowa z czasów Cesarstwa Rzymskiego.

Pomorze ma również ciekawy folklor. Jeśli jesteśmy go ciekawi, to na pewno spodoba się nam (to również propozycja dla małych podróżników) w Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich albo Żuławskiej Wiosce Ceramicznej w Malborku.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.