Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/newskola/domains/pkr24.pl/public_html/templates/kindupepowiat/html/com_k2/templates/kindup/item.php on line 30
  • czwartek, 29 październik 2015 11:56

Kołobrzeg nie tylko w sezonie

Kołobrzeg nie tylko w sezonie
Kołobrzeg nie tylko w sezonie © archiwum

Kiedyś strategiczny port handlowy i wojenny, dziś polska stolica SPA. To atrakcyjne miejsce dla tych, którzy chcą odpoczynku i relaksu. Odpocząć można tu nie tylko w czasie wakacji.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Kołobrzeg to jedno z najstarszych miast w Polsce. Powstało w już VII wieku. Nadmorska osada dość szybko przeształciła się w gród obronny. W rozwoju pomogło unikalne położenie – Kołobrzeg został ważnym portem oraz centrum handlu i rybołówstwa. Do dzisiaj możemy zwiedzić ruiny twiedzy, mury obronne i reduty, które okalają miasto. Warto odwiedzić również piękną zabytkową latarnię morską.

W XIX wieku Kołobrzeg zaczął zmnieniać swój charakter. Zaczęto dostrzegać jego walory uzdrowiskowe, z których jest znany do dziś. W 1830 roku powstał tu pierwszy zakład kąpieli solankowych, a w 1899 r. otwarto tutaj pierwszy Dom Zdrojowy. To dobre miejsce do wypoczynku. Kuracjusze mogą liczyć na ciszę i spokój, ale nie oznacza to nudy. Nie brak tu wielkich i głośnych imprez czy festiwali, jest także wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych: spektakle teatralne, pokazy filmowe, koncerty, wystawy i wernisaże.

To również dobre miejsce na spóźnione wakacje. Kołobrzeg jesienią jest urokliwy i nie mniej piękny, niż latem. Dodatkowo jesienią powietrze jest jeszcze bardziej nasycone jodem, a niższe ceny na pewno zachęcają do dłuższego pobytu.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)