• poniedziałek, 21 styczeń 2019 09:34

Apteczne środki na rzucanie palenia

Apteczne środki na rzucanie palenia
Apteczne środki na rzucanie palenia © archiwum

Niewiele osób może pochwalić się żelazną silną wolą, szczególnie jeśli chodzi o rzucenie palenia. Mamy jednak dobrą wiadomość – pomoc można znaleźć w aptece.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Zanim staniemy do walki z papierosem przy pomocy farmakologii, musimy zdać sobie sprawę, że nie załatwi ona całej roboty. Potrzebna jest silna wola, bo tylko dzięki niej będziemy w stanie wyjść z nałogu. Tymczasem półki w aptekach aż uginają się od preparatów wspomagających rzucenie palenia. Wśród nich są medykamenty nazywane nikotynową terapią zastępczą. Na czym ona polega? Chodzi o zastąpienie papierosów różnego rodzaju preparatami z czystą nikotyną. Można żuć gumy do życia, naklejać plastry na ciało, ssać pastylki czy używać sprayu. Środki te mają różne dawki nikotyny i odzwyczajają od sięgania po papierosa. Cała kuracja trwa do trzech miesięcy.

Inne środki, które można zastosować w walce z nałogiem, to preparaty z cytryną. Pozwala ona oszukać organizm. Podczas stosowania medykamentów na bazie cytryny głód nikotyny jest dużo mniejszy, a organizm nie chce sięgać po papierosa. Co kilka dni redukuje się ilość leku i ostatecznie – po 25 dniach (były) palacz jest wolny od papierosów i nałogu.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)