• wtorek, 22 wrzesień 2020 06:02

Co to jest trening obwodowy?

Co to jest trening obwodowy?
Co to jest trening obwodowy? © archiwum

Coraz popularniejszą metodą ćwiczeń, pozwalającą oszczędzić czas, przy jednoczesnym zwiększeniu intensywności wysiłku, jest trening obwodowy. Wiele osób stosuje go, nie zdając sobie nawet z tego sprawy.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Metodę tę wykorzystuje się na zajęciach typu cross fit, cross trening czy kettlebells. Trening obwodowy polega na wykonywaniu ćwiczeń jedno po drugim, z przerwami pomiędzy nimi bądź bez. W jednym obwodzie może być od kilku do kilkunastu ćwiczeń. W zależności od oczekiwanych efektów możemy założyć sobie określoną ilość powtórzeń w serii, bądź ich czasu. Dla przykładu, w sztukach walki stosuje się obwody czasowe, z kolei w treningi siłowym i sylwetkowym określoną liczbę powtórzeń.

Do największych zalet treningu obwodowego możemy zaliczyć zwiększenie wytrzymałości organizmu i rozwój poszczególnych grup mięśni. Ten rodzaj treningu jest również doskonałym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej. Niewątpliwie treningi obwodowe są znakomitym rozwiązaniem dla osób, które szybko się nudzą i nie lubią monotonii. Każdy trening obwody może być zupełnie inny. Trener personalny na pewno pomoże nam dobrać ćwiczenia do poziomu zaawansowania, możliwości i potrzeb.

Treningi obwodowe dają szybki efekt. Oczywiście jest to uzależnione od doboru ćwiczeń i intensywności treningu. Nie zapominajmy o połączeniu ćwiczeń z odpowiednio zbilansowaną dietą. Zmiana nawyków żywieniowych jest bardzo ważna, aby osiągnąć zamierzony cel.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.