• Sulmierzyce
  • poniedziałek, 04 wrzesień 2017 10:40
  •   120

Pasażerka trafiła do szpitala

Pasażerka trafiła do szpitala
Pasażerka trafiła do szpitala © Sebastian Kalak

W piątek, 1 września przed południem na drodze wojewódzkiej nr 444 z Krotoszyna do Sulmierzyc zderzyły się dwa samochody. Pasażerka osobówki trafiła do szpitala w Krotoszynie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Do zdarzenia doszło o godz. 11:10 w odległości 3 km do Sulmierzyc. – Kierujący samochodem marki dodge, 39-letni mieszkaniec Krotoszyna podróżujący z 58-letnią pasażerką, zjechał na przeciwległy pas ruchu – wprost pod prawidłowego jadącego busa, którym kierował 25-latek. W wyniku zdarzenia pasażerka doznała obrażeń wymagających leczenia przez czas dłuższy niż 7 dni – powiedział mł. asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy z KPP Krotoszyn.

– Poszkodowana pasażerka samochodu osobowego była uwięziona we wnętrz pojazdu. Po dotarciu do kobiety strażak ustabilizował szyjny odcinek jej kręgosłupa – mówi bryg. Tomasz Niciejewski, rzecznik prasowy krotoszyńskich strażaków. Inni ratownicy używając sprzętu hydraulicznego, dostali się do kobiety i przenieśli ją do karetki. – Karetka dotarła na miejsce zdarzenia po 13 min. Lekarz stwierdził m.in. uraz kończyny górnej i podjął decyzję o dalszej diagnostyce pacjentki w szpitalnym oddziale ratunkowym – informuje Jakub Nelle, rzecznik krotoszyńskich zespołów ratownictwa medycznego. Kobieta przebywa na oddziale chirurgicznym.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)