• Dobrzyca | Krotoszyn | Rawicz
  • środa, 06 wrzesień 2017 10:00
  •   118

„Łowcy Głów” dopadli poszukiwanego mężczyznę

„Łowcy Głów” dopadli poszukiwanego mężczyznę
„Łowcy Głów” dopadli poszukiwanego mężczyznę © archiwum

Na terenie jednej z prywatnych posesji w Wielkopolsce policjanci z Koła, wspólnie z poznańskimi antyterrorystami i „Łowcami Głów” (specjalnej grupy do poszukiwań celowych), zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego, podejrzewanego o ponad na stację paliw w Dobrzycy (pow. pleszewski).

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Mężczyzna w czerwcu, razem z kolegą, włamał się na stację, ukradł papierosy i uciekł. Za włamywaczami ruszył policyjny pościg. Na pograniczu powiatu milickiego i rawickiego doszło do strzelaniny, w której jeden z włamywaczy zginał, a ranny został policjant. Drugiemu z napastników udało się uciec do lasu. Od tego czasu trwały jego poszukiwania.

Kilka dni temu policjanci z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zdecydowali się prosić o pomoc w ujęciu poszukiwanego mężczyzny. Opublikowali jego wizerunek i wyznaczyli nagrodę – 10 tysięcy złotych – za wskazanie miejsca pobytu 48-latka. Na odzew nie musieli długo czekać. – Publikacje medialne spotkały się z szerokim oddźwiękiem. Do policji zaczęły spływać informacje z różnych regionów kraju. Każda z nich była dokładnie weryfikowana. Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany 6 września około godz. 2:30 w nocy, na prywatnej posesji w Wielkopolsce. Był kompletnie zaskoczony – mówi asp. szt. Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

48-latek usłyszał już zarzuty włamania i kradzieży. Sąd we Wrocławiu zdecydował także o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca powiatu wrocławskiego na okres 3 miesięcy.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)