• Koźmin Wlkp. | Krotoszyn
  • piątek, 10 listopad 2017 09:53
  •   101

Pijany rowerzysta wymusił pierwszeństwo

Pijany rowerzysta wymusił pierwszeństwo
Pijany rowerzysta wymusił pierwszeństwo © archiwum

W piątek, 5 listopada, rowerzysta, 36-letni obywatel Ukrainy, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi. Po potrąceniu trafił do szpitala w Krotoszynie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 15 pomiędzy Krotoszynem a Koźminem Wielkopolskim, przy skrzyżowaniu z drogą na Dzielice. – Rowerzysta, który miał w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu peugeotowi – mówi mł. asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy krotoszyńskiej policji.

Mężczyzna, zamieszkały w jednej w jednej z podkrotoszyńskich wsi, poruszał się na dodatek bez oświetlenia. Odniósł poważne obrażenia. Jak mówi Jakub Nelle, rzecznik zespołów ratownictwa medycznego w krotoszyńskim zakładzie opieki zdrowotnej, poszkodowany leżał 20 m od miejsca zdarzenia. – Był przytomny, lecz mieliśmy problem z nawiązaniem z nim kontaktu ze względu na upojenie alkoholowe – wyjaśnia. Rowerzyście ustabilizowano kręgosłup i zabezpieczono nogę, prawdopodobnie złamaną. Podejrzewano również uraz wielonarządowy. Karetką pogotowia niezwłocznie przewieziono mężczyznę do szpitala w Krotoszynie. Po badaniach na oddziale ratunkowym został hospitalizowany.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)