• Koźmin Wlkp.
  • piątek, 10 listopad 2017 10:18
  •   102

Czujnik postawił ich na nogi

Czujnik postawił ich na nogi
Czujnik postawił ich na nogi © dh Szymon Sikora

We wtorek, 31 października, tuż przed godz. 17:00 w Nowej Obrze (gm. Koźmin Wlkp.) dźwięk z czujnika tlenku węgla zaalarmował mieszkańców budynku jednorodzinnego.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Właściciel zadzwonił pod numer alarmowy. Polecono mu niezwłocznie opuścić budynek wraz ze wszystkimi przebywającymi w nim osobami. Dwukondygnacyjny dom był ogrzewany piecem węglowym, w którym akurat odbywał się proces palenia. Ratownicy z OSP Koźmin, wyposażeni w sprzęt ochrony drogi oddechowe oraz detektor gazowy, sprawdzili wszystkie pomieszczenia pod kątem występowania gazów niebezpiecznych. Detektor nie wykazał zagrożenia, wyniki pomiarów nie wskazywały na występowanie czadu.

Po przybyciu zastępu z Krotoszyna ponownie sprawdzono pomieszczenia, także kamerą termowizyjną. – Urządzenia pomiarowe nie wykryły zagrożenia, potwierdzając wcześniejsze wyniki – mówi kpt. Tomasz Patryas z komendy straży w Krotoszynie. Prawdopodobną przyczyną alarmu było wadliwe działanie czujnika, który zamontowano w korytarzu łączącym kotłownię z częścią mieszkalną budynku.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)