Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Zduny | Rawicz
  • czwartek, 08 luty 2018 10:37
  •   227

Narkotyki w garażu

Narkotyki w garażu
Narkotyki w garażu © KPP Rawicz

29-letni mieszkaniec Zdun miał w swoim domu ponad tysiąc porcji amfetaminy i niemal sto trzydzieści działek marihuany. Okazuje się, że wspólnie z 26-latkiem z gminy Rawicz handlował narkotykami na szeroką skalę.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Szajkę handlarzy ujawnili rawiccy policjanci. Na podstawie zebranego materiału wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli być zaangażowani w nielegalny proceder. I mieli nosa.

Do zatrzymań doszło na terenie dwóch powiatów: krotoszyńskiego i rawickiego. Funkcjonariusze weszli do domu 29-latka z gminy Zduny i z pomocą specjalnie wyszkolonego psa dokonali przeszukania lokalu. Narkotyki znaleźli w garażu. – Podczas przeszukania pomieszczenia garażowego przewodnik wraz ze specjalnie wyszkolonym psem znaleźli skrzętnie ukryte ponad tysiąc porcji amfetaminy i niemal 1 30 porcji marihuany – wylicza asp. sztab. Beata Jarczewska, rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Rawiczu.

Drugą osobę zamieszaną w handel narkotykami okazał się 26-latek z gminy Rawicz. Mundurowi zatrzymali go w samochodzie na jednym z parkingów w Miejskiej Górce. – Na widok funkcjonariuszy wyrzucił pakunek z samochodu. Myślał, że uniknie odpowiedzialności – relacjonuje rzecznik prasowy. Policjanci zabezpieczyli wyrzucony zwitek, w którym znajdowało się ponad 20 gram amfetaminy. – Mężczyzna został zatrzymany – dodaje funkcjonariuszka.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania i sprzedaży narkotyków. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. – Kryminalni udowodnili mężczyznom nie tylko posiadanie znacznych ilości zakazanych substancji, ale również handel nimi oraz osiąganie z tego tytułu korzyści majątkowych – wskazuje rzecznik prasowy rawickiej policji. I precyzuje. – Obaj mężczyźni przez okres dwóch miesięcy sprzedali na czarnym rynku ponad 150 porcji narkotyków.

Wobec oskarżonych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego i dozoru policyjnego.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)